O nas

Witamy na stronie Spółdzielni Socjalnej „Świt Dobry Eko Dźwierszno” w Dźwiersznie Małym.

Jesteśmy spółdzielnią socjalną zarejestrowaną w KRS 4 września 2014 roku. Działamy w małej wsi położonej nieopodal Łobżenicy oddalonej od Piły o ok. 40 kilometrów i od Bydgoszczy o ok. 70 kilometrów.

Nasze spektrum działania jest szerokie. Chodzi nam bowiem o jak najwszechstronniejszą aktywizację zawodową mieszkańców naszej małej ojczyzny w oparciu o lokalne zasoby i możliwości. Zajmujemy się szeroko rozumianym cateringiem. Potrafimy wyżywić nie tylko uczestników uroczystości rodzinnych, ale także imprez masowych i festynów. Organizujemy także przyjęcia w trudnych warunkach i ciekawych miejscach. Wszędzie serwujemy wyśmienite „jedzonko” z produktów lokalnych, zdrowych, naturalnych i świeżych. Zachęcamy wreszcie naszych mieszkańców do uprawy ekologicznej roślin i naturalnej hodowli zwierząt.

Ale to nie wszystko. Kochamy konie i hodujemy we wsi półkrwi rumaki, które nie tylko realizują nasze prywatne pasje i ułańskie zainteresowania, ale wykorzystujemy je także do organizowania pokazów hippicznych i inscenizacji historycznych. Prowadzimy także szkolenia jeździeckie i zajęcia z hipoterapii.

„Świt Dobry” to jak serdeczne pozdrowienie i podanie ręki na dzień dobry. To zawsze udane przedsięwzięcie zrealizowana zgodnie z naszą dewizą:

„Tworzymy przestrzeń dla Twoich marzeń.”