JUŻ PO DZIKICH POLACH

Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno oraz Spółdzielnia Socjalna ,,Świt Dobry”zorganizowało 5. edycję Konkursu Gotowania „Dzikie Pola” o Złotą Michę Księdza Kajetana.

Do ośrodka w Gródku Krajeńskim zjechało dziewięć konkursowych ekip. Ich zadaniem było przygotowanie paleniska, rozpalenie ognia, a następnie ugotowanie na nim potrawy. Zdaniem jury najlepiej z tym wszystkim poradziła sobie sekcja średniowieczna Towarzystwa Miłośników Łobżenicy. Drugie miejsce przyznano zespołowi z OSP w Dźwiersznie Małym, na trzecim znalazła się reprezentacja Koła Łowieckiego nr 14 „Dzik” w Łobżenicy.

Po zakończeniu kulinarnej części imprezy rozpoczęły się wielogodzinne, bardzo widowiskowe zmagania w ramach 4. Konkursu Skoków przez Przeszkody.

Jak co roku nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin, m.in. zamek dmuchany ze zjeżdżalnią, oraz kajaki.

Włodzimierz Paprocki, prezes: – Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom za udział w konkursie gotowania oraz zawodnikom – jeźdźcom licznie zgromadzonym w tym dniu w Gródku Krajeńskim. Za wszelkie niedogodności przepraszamy, obiecujemy poprawę w latach następnych. Cieszę się jednak ogromnie, że nasze Stowarzyszenie zostało nagrodzone przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Sens Dzikich Pól, jak każdej naszej inicjatywy, to jak najdalej idąca tolerancja i współpraca z różnymi środowiskami. Dzisiaj nie ma miejsca na awanturnictwo, bądź tez rasizm, homofobię, ksenofobię i wszelkiego rodzaju agresywną politykę i zachowanie. Przyszłość całego świata leży w porozumieniu, współpracy i woli pokoju. Cieszę się, że coraz więcej ludzi rozumie ideę Dzikich Pól – ideę tolerancji, kultury i spokoju. Dziękujemy też Panu Staroście Eligiuszowi Komarowskiemu za obecność, pomoc i patronat nad naszą imprezą bo to Pan Starosta daje nam szansę i możliwość współpracy z rożnymi środowiskami. Panu Marszałkowi dziękujemy za wyróżnienie naszego Stowarzyszenia i patronat oraz panu Burmistrzowi za obecność i udział w konkursie i patronat.

 

Zdjęcia: fb/KochamŁobżenicę, Powiat Pilski