,,DZIKIE POLA” Gródek Krajeński ZAPRASZAMY!

„Dzikie Pola” pełne życia

 

Zapowiada się wspaniała, jedyna w swoim rodzaju sierpniowa sobota. Położony w gminie Łobżenica, na skraju powiatu pilskiego Gródek Krajeński będzie 18 sierpnia miejscem akcji V Konkursu Gotowania „Dzikie Pola” i IV Konkursu Skoków przez Przeszkody.

Od 10:00 do 13:00 czeka nas konkurs kulinarny o Złotą Michę księdza Kajetana. Od 12:00 ruszą zabawy, konkursy oraz inne niespodzianki, które zostaną okraszone poczęstunkiem i występem orkiestry. Wspaniałe rzeczy będą się działy również po południu, bowiem w godzinach 14:00 – 18:00 odbędzie się IV Konkurs Skoków przez Przeszkody.

– Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy! Zainteresowanych udziałem w konkursie kulinarnym i jeździeckim zachęcam do zgłaszania się poprzez stronę www.formacjadzwierszno.pl oraz pod numerem telefonu 609 200 914 – mówi Włodzimierz Paprocki, prezes Formacji Dźwierszno, przypominając jednocześnie, skąd pomysł na patrona Konkursu Gotowania: – Mieliśmy w Dźwiersznie wspaniałego księdza, który miał w swoim życiowym credo jasny cel: pomagać innym. Nie ma chyba kogokolwiek, komu by ten dzielny człowiek odmówił, a żyliśmy przecież w dziwnych czasach. Rodzice nowo narodzonych dzieci chrzcili swoje pociechy po kryjomu lub tam gdzie znalazł się ktoś, kto odważył się to zrobić. Podobnie z udzielaniem ślubów. To tylko mała cząsteczka, która ks. Kajetan Rybacki dawał ludziom od siebie. Jest tego bardzo wiele i stąd właśnie tytuł konkursu: „O Złotą Michę Ks. Rybackiego”, ponieważ w tej swojej misce dla każdego znalazł jakiś kąsek. Poza tym ks. Kajetan Rybacki tworzył wspaniałe felietony dla naszej „Panoramy Łobżenicy”. Miał rzadko spotykany dar zjednywania sobie ludzi. Jak sam pisał, znał osobiście naszego Papieża, który zapamiętał go i zwracał się do niego po imieniu: „Ja wiem, ty jesteś ksiądz Kajetan, ten, który każdego roku przesyła mi kartki z życzeniami świątecznymi!”. My teraz, jak co roku, chcielibyśmy naszemu księdzu oddać cześć i hołd. I po prostu, tak po ludzku mu podziękować.

– Konkurs Skoków natomiast jest hołdem dla patrona naszego stowarzyszenia, majora Henryka Hubala – Dobrzańskiego, olimpijczyka z Amsterdamu, człowieka honoru, żołnierza niezłomnego – dodaje Włodzimierz Paprocki. – Ten Konkurs jest okazją dla młodych jeźdźców, aby popróbować swoich sił w sportowej rywalizacji u nas, na Krajnie zanim trafią na światowe parkury.

Wydarzeniu patronuje Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.